0 312 285 60 05 bilgi@evodak.com
Türkçe English العربية
Sağlık Turizm Konaklama Ankara
Sağlık Turizm Konaklama Ankara

 

Sağlık Turizm Konaklama Ankara

Tıbbi Turizm için Doğru Konaklama Nasıl Seçilir?


Tıbbi amaçlarla yurtdışına seyahat etmek, hastanın yapması gereken çok önemli bir kararı içerir - doğru konaklama servisini veya tesisi seçmek.
 
Yoksul konaklama seçimi, hastanın sağlığını daha da kötüleştirebilir ve ona ciddi sağlık sorunları getirme potansiyeline sahiptir. Örneğin, kalp ameliyatı veya ortopedi ameliyatı geçirmiş bir hasta, merdivenleri kaldırmaktan kaçındığından emin olmalıdır.
 
Bu nedenle, hasta karar verirken dikkatli olmalı ve hastaneye yakınlık, maliyet, verilen hizmet kalitesi gibi çeşitli faktörleri hesaba katmalıdır.

 
Hastaneye uzaklığı
 
Bir konaklama tesisi seçerken hasta, hastanenin çok uzak olmadığından emin olmalıdır. Bu, gerekirse ve komplikasyon durumunda tıbbi servise hızlı bir şekilde erişebilmesi için.
Ameliyat sonrası kontroller için hastaneyi ziyaret etmek zorunda kalındığında hasta için minimum fiziksel gerginlik sağlamak için böyle bir önlem alınmalıdır.
Doktorlar ameliyattan sonra hafta veya ayda (prosedüre bağlı olarak) yolculuk etmenizi önermezler. Bu strese neden olabilir ve düzelmeye müdahale edebilir.
 
Sağlık ve refah endüstrisindeki bazı kolaylaştırıcı ajanslar ve özel taraflar bu gerçeği fark etmiş ve hasta için minimum seyahat imkânı sağlamak için hastanelerin yakınında konaklama ve dinlenme tesisleri kurmaya yatırım yapmıştır.
 
Dinlenme tesisinden uzaklığı
 
Genel olarak, hastanın teşhis edildiği her şeyden, hastaneden çıkarken tamamen iyileşmedi. Tam tersine, tam iyileşme sürecinde, işlemden sonraki haftalar veya aylar en önemlisidir. Bu nedenle, hastanın iyileşme tesisine kolay erişmesi önemlidir.
 
Bir iyileştirme tesisi, işlem sonrasında hastanın fiziksel ve zihinsel olarak iyileşebileceği bir yerdir.
 
Hastanın kendi tesisini büyük özen ve özenle seçmesi gerekir. Belirli yiyecek ya da egzersiz rutini gibi tüm gereksinimlerini ve gereksinimlerini karşılayabilmeli ve konaklama seçimine yakın olması kesinlikle gerekiyor. Seyahat etmenin kötü etkileri yukarıda tartışılmıştır. Hasta ilaçtan ötürü uykusuz kalacak ve uzun mesafelerde yolculuk yaparak daha fazla tüketmesine neden olacaktı.

 
Hijyen standartları

Otelde, hijyenik zeminler, havlular ve çarşaflar gibi güvenlik ve hijyen standartlarının izlenmesini sağlamak için hastaneniz tarafından önerilen bir otele güvenebilirsiniz.
 
Temiz ve steril bir çevre kurtarma sürecinde önemlidir ve tehlikeye atılamaz. Hijyenik olmayan ortamlar, hastanın sağlığını daha da kötüleştirebilir veya durumunu zorlaştıran enfeksiyonlara neden olabilir. WHO'ya göre, bakteri ve diğer mikroorganizmalar sıklıkla sağlık görevlisinin elleri tarafından hastaya bulaşır. Bu nedenle, herhangi bir hastaya dokunmadan önce ve sonra el dezenfektanın kullanılması gereklidir. DSÖ, hastanelerde, nozokomiyal enfeksiyonları içeren ilkeleri de hazırladı.
 
Benzer şekilde, kalacak konaklama yerini seçerken hasta, iyileşme sürecini gerçekleştirebileceği ya da parçalayabileceği şekilde tesisin aldığı ve muhafaza ettiği hijyen önlemlerini kontrol etmelidir. Örneğin, yaprakların düzenli olarak değiştirilmesi, zemininin temizlenmesi ve mobilya tozlanma ihtimalinin en aza indirgenmesi gerekir.